Prevracajme veci na nohy

Autor: Tibor Ferko | 13.8.2019 o 11:08 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  340x

Pred pár rokmi v centre Haagu na ploche parku vystavovali sochári veci  a bytosti obrátené na hlavu. Jasná správa: svet obrátený hore nohami.

Keď občan sleduje, ako ťažkopádne formulujú opozičné strany svoje preferenčné témy nachystané do volieb, ľahko postrehne, že žiadna nevie udrieť klinec po hlave. Každá opozičná strana sľubuje zmenu. Nošak, čo iné. Od strany Smer, ktorá vládne cirká desať rokov, nemožno vyžadovať zmenu, lebo keby to chcela, musela by sa pozrieť sama sebe do očí. A čo by uvidela, to vidíme všetci. Už iba pomenovať.

Stranou Andreja Kisku s nešťastným názvom Za ľudí, akoby iné strany nehlásali tými istými alebo inými slovami to isté, muselo zatriasť zistenie, že z prezidentského popola nevyletel vták Fénix na obdiv a súčasne aj zadosťučinenie občanov za sprvoti zistenú dôveru, (tá registrovala 28 perc.!). Za pevných päť percent  preferencií, ako to má Kiska teraz pred ukončením registrácie Za ľudí, by strana Most ďakovala v predklone každý deň. Ale päť percent nebola a ani nie je méta postprezidentskej avantúry Andreja Kisku. Jemu by malo iskriť na trefu v každom ohľade a na každom kroku, ktorým vyráža do volebného boja.

Celkom isto by bolo jednoduchšie oslovovať ľudí nie prázdnou frázou, ale rad za radom vybuchujúcou muníciou nápadov, faktov, ortieľov v zmysle prevrátime veci z hlavu na nohy. A keď „naša“ vláda pochybí jediný raz, ako to bolo v desiatkach káuz u Fica, premiér či minister z fleku odstúpia. Toto musí byť na transparente strany. Strana má volebnými tézami i témami deklarovať, že nestrpí kauzy á la Hedviga Malinová, kadejaké tendre priznané kadejakým vopred vybraným firmám, ohýbanie zákona ako v prípade Čentéš, slovenský transport uneseného Vietnamca, na jachte vyzrádzané kurzové bonusy v menovej politike, také figúry, ako boli Trošková a Jasaň  v kabinete vlády, spojenectvo Gašpar&Bödör, desiatky iných deliktov a na ich vrchole  dve politikou motivované vraždy  – toto odmietanie by  nová strana mala mať denne na svojich výložkách. Obrátime Slovensko z hlavy na nohy. Lebo rozum nemôže fungovať, keď je hlava naopak a nestojí na pevných nohách.

Kiskom avizované nosné témy – školstvo, zdravotníctvo, korupcia si pýtajú zmeny, ale nepôjde to bez nadväznosti na všetko ostatné v troskách očakávajúce prevrat. Duchovne  a súčasne aj marketingovo  silným impulzom môže byť iba útok na základy dnešných politických pomerov, lebo to je odkaz Novembra po tridsiatich rokoch.

Z novej politickej strany, z iných opozičných strán tiež,  by aj v letných horúčavách mali okamžite a búrlivo hrmieť protesty proti rozdávaniu benefitov občanom z peňazí firiem, ktoré ich zamestnávajú.  Mocou posadnutý Andrej Danko by permanentne rozdával, ba aj staval, ale jeho stožiar nebude ani vyšší a silnejší posolstvom,  ako je 93 metrov vysoká  Socha slobody, ktorá vyžaruje posolstvo ponad sedem morí  do siedmich kontinentov. Stožiar ako celý Danko je len kancelársky projekt bez ducha doby zrelej na zmeny. Krajine nepomôžu stožiare ani prázdne logá, keď zločin sa túla po jej mestách tichým kňučaním ako pes, keď stratí pána.

Tibor Ferko

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Boj o moc, ambície a pomsta. Kauza STU

Čo sa to dialo na Slovenskej technickej univerzite.


Už ste čítali?